Jak přesvědčit i notorické odpůrce, aby byli pro komplexní rekonstrukci Vašeho domu a jak všem ukázat, že toto řešení je nejvýhodnější. 

Co je opravdu výhodnější? Řešit rekonstrukci domu postupně a pouze z vlastních zdrojů, nebo jít cestou komplexní modernizace s využitím dotace a úvěru?
V krátkém článku jsou zjednodušenou formou podány závěry reálných studií.
Věříme, že e-book Vám bude přínosem pro další rozhodování o konceptu opravy Vašeho domu.

Často kladené otázky​

1. Zvládneme si vše vyřídit sami?

Určitě ano. Sami si vyberete projektanta, energetického specialistu, technický dozor, člověka, který vyřídí stavební řízení, dalšího na dotaci, atd. Jen si představte, kolik to bude vyžadovat Vašeho času a úsilí.

Čas je nejcennější komoditou na trhu. Nelze jej vrátit ani zpětně koupit. Spoluprací s námi získáváte především volný čas pro sebe a své blízké.

2. Jak poznáme kvalitu dodávaných služeb?

Můžete se podívat na reference na webu. Můžete se také osobně setkat s výborem SVJ v rekonstruovaném domě. Sami si tak uděláte představu o průběhu. Rozhodnutí je vždy na Vás.

3. Je ceník za nabízené služby standardní?

Určitě najdete levnější i dražší nabídky. V osobním životě málokdy kupujeme pouze podle nejnižší ceny, ale zajímají nás také další aspekty – kvalita, trvanlivost, spolehlivost, atd. Podívejte se, jak dopadají veřejné zakázky, kde je jediným kritériem cena…ano, firmy bez zkušeností, referencí a nízké ceny, často pod náklady. Většinou proto, že netuší, co celý proces obnáší. Jak to asi může dopadnout…?

Měly by se posuzovat především reference. Důležitý je také osobní přístup a pocit důvěry. Uvědomte si, že s vybraným partnerem budete spolupracovat několik měsíců. Nabízené ceny jsou tedy standardní a vždy se vytváří individuální cenová nabídka.

Reference

„O rekonstrukci domu jsme dlouho uvažovali. Ne všichni byli přesvědčeni o její nutnosti a také jsme nejdříve museli vyřešit vznik SVJ, protože v rámci družstva byla realizace ještě o mnoho složitější. Více než rok jsme ladili šíři rekonstrukce, nový vzhled domu a případné financování...."

Petr Adamec - předseda SVJ Bytový dům Mírového hnutí 868-869, Praha 4

Už jej máte? Rady a odpovědi, které ušetří spoustu času a energie.

Velká oprava domu se provádí s výhledem na desítky let dopředu. Víte, jaký je nejvhodnější způsob opravy pro Váš dům? Máte již připraveny všechny podklady, aby vše proběhlo, jak si přejete?